למצוא זוגיות בתקופת החגים

תקופת החגים מאופיינת בשינוי שגרה מהותי של הרבה בית, לבד, שקט, ארוחות משפחתיות, שוב בית, אוכל,
שינה והרבה אינטרנט וסרטים, תחושת בדידות, מוכר?
אז איך נוכל “לנצל” את הימים “הנוראים” האלה לימים של יצירת זוגיות?
זהו מצב שבו  יש עלייה בתחושת הבדידות  והדיכאון בקרב פנויים רבים ולכן יש להיערך בהתאם!

זוהי תקופה מסוכנת, לא רק שהיא הורסת את הגיזרה והדיאטה אלא גם את כל שיגרת היום שלנו בה אנחנו מבלים בד”כ בתוך מסגרות העבודה, בין האנשים המוכרים, נמצאים במסגרת חברתית במהלך היום, עסוקים בפרויקטים שלנו, בלימודים, מגיעים הביתה, יוצאים פה ושם אבל פתאום….
תקופת החגים מאופיינת בשינוי שגרה מהותי של הרבה בית, לבד, שקט, ארוחות משפחתיות, שוב בית, אוכל, שינה והרבה אינטרנט וסרטים. מוכר?
זהו מצב שבו  יש עלייה בתחושת הבדידות  והדיכאון בקרב פנויים רבים ולכן יש להיערך בהתאם!
זוהי תקופה מסוכנת, לא רק שהיא הורסת את הגיזרה והדיאטה אלא גם את כל שיגרת היום שלנו בה אנחנו מבלים בד”כ בתוך מסגרות העבודה, בין האנשים המוכרים, נמצאים במסגרת חברתית במהלך היום, עסוקים בפרויקטים שלנו, בלימודים, מגיעים הביתה, יוצאים פה ושם אבל פתאום…. כמה ימים רצופים של כלום, שקט, לבד, מידי פעם משפחה ומלא אוכל, טלוויזיה והרבה מאוד אינטרנט, פיסבוק ואתרי הכרויות שהפכו להיות בימים אלו המסגרת החברתית האלטרנטיבית לחיי החברה בחוץ, בה רבים מאיתנו נמצאים שעות בתוך בועה של אשליה של יחד כשהיא מתנפצת ברגע מסוים עם תחושת בדידות נוראית שרווקים ורווקות רבים חווים אותה והיא שמה להם מראה אכזרית בפנים. הנה , אתה לבד! ובכל פעם שנפגשים עם המשפחה ושומעים את כל איחולי השנה טובה, מתווספים אליהם גם איחוליהם שבשנה הבאה תגיעו יחד עם בן/ת הזוג שלכם ותמיד ימצא מקום נוסף בשולחן, הרי גם כך מאוד לא נעים לראות את כולם מסביב בזוגיות, עם ילדים ורק אתה מגיע שוב לבד.

זה הזמן, אם כבר חשבון נפש, לעשות משהו אחר. הישיבה הארוכה בבית, מול המחשב והטלוויזיה מרדימה אחוז גבוה של האנדורפינים במוחנו. האנדורפינים הם חלק מקבוצה של חומרים כימיים המצויים באופן טבעי במוח, ומסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

האנדורפינים משתחררים בעת פעילות גופנית מאומצת, יחסי מין, שמחה, חיוך, צחוק, עיסוי ופעילות אירובית. כמו כן, ידוע כי אכילת שוקולד משחררת אנדורפינים. אבל לא להגזים! לחומרים אלה תפקיד חשוב בשליטה על התנהגויות רגשיות (כמו: חרדה, פחד והנאה(.

בזמן מנוחה, ללא מעש לאורך זמן, כמות האנדורפינים והאדרנלין במוח ובגוף ירודה מאוד, דבר אשר משפיע על מצב רוח ירוד, בנוסף להיותנו לבד במפגשים המשפחתיים למול הזוגות ובנוסף ללבד שלנו בבית , כל אלו בהרבה מקרים מורידים את מצב הרוח ומעלים את רמת הדיכאון הכללית, דבר שאני נתקלת רבות אצל רווקים ורווקות בתחושת הבדידות  וחוסר התקווה ליצור זוגיות ולחוש נאהבים, רצויים ולא בודדים.

כמו שכאלו שחשוב להם לשמור על דיאטה, מתכוננים לתקופת החגים ונערכים אליה, כך גם חשוב להיערך ולהתכונן לחגים כדי לא ליפול לבדידות ויותר מזה, למצוא זוגיות!

אז מה צריך לעשות?

1.      להתחיל לצאת מאזורי הנינוחות ולהזכר בדברים שנהגתם לעשות פעם ומאוד נהנתם מהם, כמו לרקוד, לשחק באולינג, לשיר, לצייר, לטייל, לעשות ספורט, לראות הופעות, תערוכות, מוזאונים וכל מה שעולה על דעתכם.

2.      להתחיל מבעוד מועד להכנס לאינטרנט ולחפש פעילויות בהם אתם יכולים לעשות לפחות חלק מהדברים הללו בחברה מחוץ לבית. לחפש אותם באתרי פורומים, מרכזי תרבות (בית ציוני אמריקה, מכללות, מופת, סינמטק ועוד), אתרי העיריות (אתר עיריית ת”א ונמל ת”א), אתרי בילוי (הבמה, עכבר העיר),פסטיבלים (שירה, מחול, מודעות, קולנוע) ועוד

3.      לפתוח יומן ולסמן ביומן מה אתם עושים ומתי. אם צריך להזמין כרטיסים, אז קדימה…למה אתם מחכים? אה…עם מי ללכת? הרי רוב החברים נשואים או יש להם חברה. אז יש לי כמה רעיונות בעניין:

4.      להעיז ללכת לבד!!! כן, לבד. תהנו מעצם ההליכה לבד, עם עצמכם, שזהו החבר הכי טוב שלכם. תגלו דבר מדהים, שיש הרבה מקומות שאנשים הולכים לבד מה שמאפשר להם להיות יותר ערניים להזדמנויות חדשות וביתר קלות, ללא ייסורי מצפון על שאתם זונחים מישהו, לגשת וליצור אינטראקציה או לאפשר למשהו אחר לגשת אליך. זה תמיד פחות מפחיד לגשת למישהי שהיא לבד מאשר כשהיא עם חברה.

5.      לדפדף ברשימת אנשי הקשר בטלפון ולראות עם איזה חבר/ה הקשר התמסמס וליזום טלפון ומפגש. מפגש חברים או רק עם חבר וותיק. חגים זה תמיד זמן טוב לחדש קשרים, לנקות דברים מהעבר ולפתוח שוב דלתות. מפגש עם חבר ותיק שאנחנו אוהבים, הרבה פעמים יוצר תחושה שכאילו לא נפגשנו רק יומיים ויש הרבה מה לספר ולהתעדכן. זה גם תמיד מלווה בהרבה התרגשות ולהתרגש זה כיף. אולי במשך הזמן, יש לו חברים חדשים שהוא יכול להכיר לך.

6.      אם כבר אתרי הכרויות, לחתור לקביעת דייטים בחג עצמו ותהיו יצירתיים! רוב האנשים נמצאים לבד בבית בחג, בין האינטרנט, פיסבוק, אתרי הכרויות, משפחה ואוכל וכל אחד מאיתנו שהוא רווק, פנוי ולבד ישמח לשנות את השיגרה הבודדה הזו בדייט כיפי ומעניין, אז תפתחו את האינטרנט ותחפשו. הרבה דברים פתוחים במהלך החג, מסעדות בתי קפה, סרטים, תערוכות, מוזיאונים, באולינג, הרצאות במרכזי תרבות ועוד הרבה מאוד פעילויות.

7.      תזכרו שדייט יכול להיות בכל שעה ביום, רק תזכרו בדייט הראשון של ויל סמית בסרט “היצ'”, יום שבת בבוקר באגם עם אופנועי ים. גם הפארקים והאגמים שלנו מספיק טובים לדייט.

8.      תתחילו לחשוב איפה נמצאים אותם אנשים שהייתם שמחים להכיר. איפה יכול להיות שהם מבלים וגם אם לדעתכם הם שורצים באינטרנט, תקציבו זמן לדייט שלכם עם המחשב ולא להשתעבד אליו ולשכוח את עצמכם שם.

בקיצור, תמצאו משהו שבא לכם לעשות ותמצאו עם מי בא לכם לעשות את זה, או עם חברים, חברים וותיקים, או בדייט מעניין, ואם לא תמצאו תלכו לבד ותיצרו אינטראקציות עם מי שנמצא בסביבה כדי ליצור קשרים חדשים וחברים חדשים או חבר/ה חדש.

באופן כללי, ל-ת-כ-נ-ן !!! להיות עם חברים, לחדש קשרים, ליצור קשרים חדשים, לעשות דברים שאתם אוהבים עם אנשים שאתם אוהבים, גם אם זה עם עצמכם ואז להיות אפקטיביים וליצור אינטראקציות עם אנשים חדשים, בכל זאת…שנה חדשה

אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד
דילוג לתוכן