אודות

נעים להכיר

אילנית קורן, מנטורית למציאת זוגיות מאושרת.

MA בפסיכולוגיה חברתית וניהול משאבי אנוש
מאמנת ומטפלת בשיטות האימון הרגשי, המעשי וההתנהגותי, CBT, גשטאלט, NLP, תנועה ומגע והשילוב בינהם.
מרצה, מנחה, מלווה תוכניות טלווייזיה כמו חתונה ממבט ראשון, היפה והחנון ודייט בחשיכה, וכותבת הטור הקבוע בתקשורת כמו YNET יחסים ומעריב.

מה שמניע אותי בכל יום הוא האמונה שלכל אחד מגיע ויש לו פוטנציאל לחיות במערכות יחסים מאושרות ומספקות. אני באמת אוהבת אנשים, בטוחה ביכולת שלנו לצמוח ולהשתנות, ונרגשת להדריך אחרים לקראת הגשמת חלומותיהם, בטח בתחום חיי האהבה שלהם.

האני מאמין שלי מתמקד בבניית אהבה עצמית, הכרה והערכה בכל תחומי החיים, במיוחד כשמדובר באהבה. להיות פרואקטיבי ולקחת אחריות על גורלכם זה המפתח – במקום לחכות באופן פסיבי למהלך של מישהו אחר, קחו שליטה והחליטו את מי אתם רוצים להזמין לחייכם.

לפני שהפכתי למנטורית למערכות יחסים, עבדתי כמנהלת משאבי אנוש ופתחתי בקריירה בריקודים סלוניים ובמחול מודרני. שני התחומים סבבו סביב אמנות הקשר והחיבור, כאשר ככל שהחיבור חזק ועמוק יותר, כך גם הקשר טוב יותר – בין אם זה עם עמית לעבודה או שותף לריקוד.

לאורך המסע המקצועי והאישי שלי חקרתי כל הזמן מה יוצר חיבור אמיתי בין שני זרים ועד כמה אנחנו יכולים להשפיע על החיבור הזה. המחקר שלי הוביל לתגליות מדהימות, כאשר התובנה העיקרית היא שהיכולת שלנו להתחבר עם אחרים אינה תלויה בגורמים כמו משיכה, מראה, גיל או מעמד. במקום זאת, היא תלויה בנכונות שלנו להחלים מחוויות העבר, להיפתח לאחרים ולשמור על תחושת העצמי שלנו – זהו ההיבט הטיפולי. בהתבסס על בסיס זה, אנו יכולים ללמוד ולתרגל מיומנויות חברתיות ורומנטיות שונות, אותן אני מלמדת כחלק מהאימון שלי.

בכל הכנות, תמיד הייתה לי יכולת טבעית ליצור כימיה וחיבור כמעט עם כל אחד, מה שהוביל לעתים גם למשיכה עמוקה ורומנטית. 
ולא, אני לא הכי יפה ולא בת 16, אבל יודעת משהו על העולם הזה.
ויש לי ידע רב ערך בתחום הזה. האתגר היה ללמוד כיצד להעביר מתנה זו לאחרים.

חשוב לציין כי בשנים האחרונות, בין היתר בשל ההתקדמות הטכנולוגית, החרדה החברתית והבדידות הולכות וגוברות בעוד הכישורים החברתיים נמצאים בירידה. אשליית השפע תורמת להתגברות פחד ה FOMO, להחמיץ משהו טוב יותר, והבנתנו את ההבדלים המובנים בין גברים לנשים נפגעה כתוצאה מכך.

מתוך 15 שנות הניסיון שלי במחקר, לימוד ועזרה לגברים ונשים להתגבר על אתגרים בדרך למערכות יחסים, אני יכולה לומר בביטחון שהדרך שפיתחתי לאורך השנים הוכיחה את עצמה כמוצלחת והביאה לתוצאות מעוררות השראה רבות.

 
 
 

מורת דרך ומנטורית לחכמת הדייטינג וליצירת זוגיות מטפלת, יועצת ומאמנת אישית 1:1 מעשית, חווייתית ופרקטית,
מרצה ומנחת קורסים, סדנאות וערבי הכרויות לסינגלס
ומרצה למטפלים, רופאים ובאקדמיה ובארועים פרטיים וארגוניים.

בעלת MA בפסיכולוגיה חברתית וניהול משאבי אנוש
מטפלת דרך NLP ודמיון מודרך, גשטאלט גופנפש
וטיפול מיני בשילוב מתרגלת אישית

צברתי את נסיוני ב 15 השנים האחרונות עם הצלחות רבות של זוגות מאושרים שהכירו דרכי ונשארו עד היום לאורך זמן.

את הידע רכשתי בלימודי בלונדון בביה”ס המלכותי למערכות יחסים, באוניברסיטת ת”א, בהתמחות של טיפול גשטאלט גופנפש, לימודי coaching ואימוני הצלחה, ולימודי מחול וקונטאקט בסמינר הקיבוצים.

בשנים האחרונות עבדתי עם מטפלים ומרפאות שונות לטיפול זוגי ומיני, העברתי סדנאות והרצאות במקומות באוניברסיטת ת”א, במרפאות, בביה”ס, למורים, לילדים, לסינגל’ס ולזוגות רבים.

החזון והאופטימיות הבלתי נלאית שלי לחום וקירבה, לאהבה, אהבתי לאנשים, לאנושיות, להתפתחות ומודעות התחברה לי לאהבתי לריקוד, לתנועה וזרימה שהרי רקדתי עוד מבטן ולידה סוגי מחול שונים והדרכתי בסטודיו למחול “ארתור מאריי”.

הדבר העיקרי שהתחברתי אליו הוא הצורך הבסיסי של כל אדם לחוש אהוב ונאהב. עם השנים איבדנו כמה דברים כמו המגע הפשוט והאנושי שקיבלנו ונתנו עוד כילדים בחיבוק, במשחק או בריקוד, איבדנו את ההקשבה לעצמינו ואת היכולת שלנו לבטא בביטחון, בישירות ופשטות את היופי שבנו ואת אנושיותנו, רצונותינו וצרכינו. במקומם, פיתחנו עם השנים חיי הישרדות בג’ונגל, כמו דריכות, מתח, ציניות ושכלתנות יתרה כמנגנון של ניתוק מלחוש ומביטוי רגשי וערכי.

דבר נוסף שהחל להתבלבל הוא ההכרה והאינסטיקנטים הטיבעיים שלנו כגברים וכנשים ובכך גם הדרכים הטבעיות שלנו לבטא אותם החוצה מול האחר או האחרת.

כל דבר שאנו רוצים ליצור או להשיג בחיים הוא בסופו של דבר ביטוי של ערך או רגש שחשוב לנו, לדוגמא: רכב יפה ויוקרתי הוא ביטוי של רצון להכרה, הערכה והתחושה שרוצים בי ואוהבים אותי. לכן, נוצר עם השנים פרדוקס בין הרצון והצורך הערכי והרגשי לבין היכולות, המנגנונים והמיומנויות שהתפנו עם השנים, בגלל חינוך, טראומות, פגיעות וחששות שונות שמנועים מאיתנו לקבל את אותו דבר נכסף שהוא אהבה.

מעבודתי עם אלפי גברים ונשים במהלך השנים למדתי המון על התקשורת בינהם, מה כל אחד רוצה, מה המכנה המשותף בינהם, מהם הקשיים ומה תוקע אותם ומתוך הלמידה, ההתנסות החווייתית והחיבור שלי לעצמי, לגוף שלי, לנשיותי ולאינטואיציות שלי, נולדה הדייטולוגייה.

מה שראיתי בכל אחד מהתהליכים במפגשים האישיים, במפגשים הקבוצתיים ובסדנאות הוא שנוצרים קסמים ואלו שאפילו לא הביטו אחד לכיוונו של השני ואם היו בדייט, סביר להניח שכל אחד היה הולך הביתה ולא מתקשר יותר, במהלך התהליכים נוצר קשר מאוד מיוחד וחושי ועד היום הם מאושרים יחד.

לראות את הקסמים הללו קורים, זה אחד מהניסים המרגשים ביותר.
ליצור אהבה זו יצירת בריאה, זהו נס מאוד מרגש.

כתבו עלי:

הגעתי לאילנית לאחר שהגעתי למצב של תסכול, בו הכרתי בחורים רבים דרך אתרי ההיכרויות, קיבלתי פניות, שיחת הטלפון זרמה והגענו לדייט אך אף פעם לא היה המשך. היו דייטים הזויים אך היו גם כאלה שהרגשתי שהכול זרם, לא הפסקנו לדבר והיה מאוד מעניין אך בסוף הם אמרו לי שזה לא זה, שאני חזקה מידי, שלא הייתה כימיה. במפגשים עם אילנית הבנתי שלא הבאתי את עצמי ואת הנשיות שלי ולמדתי אתה ליצור שיחות אישיות יותר עלי ועליו , התחלתי לטפח את עצמי יותר ולמדתי מה ואיך ללבוש כדי להדגיש יותר את הנשיות שלי. למדתי גם להתחבר יותר לרצונות ולצרכים שלי ולמצוא את האיזון בין להשתלט על השיחה לבין להיות מובלת לגמרי ואז נוצרה יותר כימיה
ענת, בת 32, עו"ד
תודה יקרה שלי, מצאתי את הגבר הכי מדהים. בדיוק כמו שתמיד רציתי ולא האמנתי שקיים. אני מאושרת בזכותך. תודה ענקית ואינסופית
סיוון
רציתי לספר לך על ההצלחה שלך איתי. כמה מאושרת אני עם בן זוג וכמה למדתי ממך..
ספיר
שלום רב ושנה טובה אילנית. מצאתי את הבן זוג המתאים לי בזכותך.תודה רבה ובהצלחה לכולם!
ספיר
6044ea392f4f908038c3a6d2f67e0c51_381X239
011ab65ed192202d22e14d400a651dda_303X389
f59ea6330e08e5f91951a10da7439574_256X391
762620caba9311e9c5a1e27e902b3c9a_257X389
86d88c82e8456becdfdae747917ebfe2_259X389
אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד
דילוג לתוכן